Ile pieniędzy można odzyskać za swoje stare kredyty?

Temat zwrotów prowizji poruszany był już wielokrotnie, lecz wciąż wiele osób nie złożyło wniosku o zwrot prowizji.

 

Zgadza się, wciąż wiele osób nie wie nawet, że przysługuje im taka możliwość. A jeśli wiedzą, często bagatelizują sprawę twierdząc, że nawet jeśli coś uzyskają, to będą to “jakieś grosze”. To nieprawda, kwoty zwrotów wypłacanych Klientom za ich stare, często zapomniane już kredyty, są naprawdę wysokie!

 

Wysokie, czyli ile konkretnie może uzyskać Klient z tytułu zwrotu prowizji?

 

U każdego Klienta zwrot jest inny, więc nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć. Według naszych wyliczeń, średnia kwota zwrotu dla Klienta wynosi ponad 2300 zł. Często zdarzają się zwroty znacznie wyższe, myślę tu o kwotach ponad 10 000 zł.

 

W lipcu, rekordzista uzyskał zwrot w wysokości ponad 39 000 złotych.

 

Zwrot prowizji z banku

 

Skąd biorą się aż tak duże kwoty?

 

Kwoty są wysokie, bo Klientom przysługują zwroty za wszystkie kredyty, jakie mieli od 2012 roku. Upraszczając sprawę – im większy kredyt, tym wyższa prowizja i inne opłaty, które zostały pobrane przez bank. Jeśli Klient korzystał kilka razy z kredytów konsolidacyjnych, za każdym razem zawierał nową umowę na wysoką kwotę. W takim przypadku kwota należnego zwrotu będzie z pewnością wysoka.

 

Przypomnijmy zatem, dlaczego Klientom banków i SKOK-ów należy się zwrot?

 

Ponieważ te instytucje przez ostatnich 10 lat niewłaściwie rozliczały się z prowizji pobieranej przy udzielaniu kredytu. Chodzi o te tzw. “zwykłe” kredyty i pożyczki – nie żadne hipoteczne. Aktualnie w naszym biurze zajmujemy się pomocą w uzyskaniu właśnie takich zwrotów. Przypominam, że całość sprawy załatwiamy w postępowaniu reklamacyjnym, a nie sądowym – nie trzeba latami “chodzić po sądach”, aby odzyskać należne pieniądze.

 

Co trzeba zrobić, aby sprawdzić, czy przysługuje nam zwrot prowizji

 

Są dwie opcje: można działać na własną rękę lub zlecić sprawę specjalistom. Jeśli działamy sami, to warto zwrócić się do wszystkich banków i SKOK-ów, w jakich mieliśmy kredyty z wnioskiem o proporcjonalny zwrot prowizji. Banki czasem utrudniają Klientom ten proces (np. wymagają umów kredytowych, mimo że mają je u siebie…) ale nie należy się tym zrażać.

 

Druga opcja to zwrócenie się o pomoc do specjalisty.

 

Na przykładzie naszych działań opiszę, jak to wygląda: najpierw sprawdzamy, z jakich banków i za jakie kredyty Klientowi należy się zwrot. Po takim sprawdzeniu, mając już listę potencjalnych do uzyskania zwrotów, Klient może zdecydować – czy będzie działał samodzielnie, czy zleca sprawę nam. Co ważne, w naszym biurze nie wymagamy umów kredytowych ani potwierdzeń spłaty.

 

ILE kosztuje taka Wasza pomoc?

 

Zacznijmy od tego, że nam się z góry nic nie płaci. Nasze wynagrodzenie jest wyliczane procentowo od odzyskanej kwoty i przysługuje nam dopiero po tym, gdy realnie odzyskamy pieniądze dla Klienta. Wcześniej nic się nam nie płaci, To bardzo proste i czytelne zasady współpracy, dzięki czemu Klienci nie ponoszą żadnego ryzyka.

 

O zwrotach prowizji opowiadała Michalina Jen, specjalistka od zwrotów prowizji w firmie AJ Finanse.

 

Michalina Jen - specjalistka od zwrotów prowizji

 

 

Chcesz, abyśmy zajęli się zwrotem Twojej prowizji? Zgłoś się już teraz:

Telefon: +48 62 584 20 80

Nasze biuro: ul. Raszkowska 14, Ostrów Wielkopolski

 

Lub wypełnij formularz kontaktowy – oddzwonimy w ciągu 24 godzin: