7 często powtarzanych MITÓW o zwrotach prowizji bankowych

Fakty vs mity prowizje bankowe

O błędnych przekonaniach związanych ze zwrotami prowizji rozmawiamy z Michaliną Jen z AJ FINANSE z Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Michalina Jen - specjalistka od zwrotów prowizji

 

 

 

MIT 1 – Sprawa dotyczy albo kredytów “frankowych” albo tych powiązanych z WIBOR-em

 

To nieprawda. Wbrew częstemu przeświadczeniu, zwrot części prowizji, wynikający z wyroku TSUE, przysługuje Klientom, którzy korzystali z tzw. “zwykłych” kredytów: gotówkowych, konsolidacyjnych lub pożyczek.

 

 

 

MIT 2 – Aby odzyskać prowizję, trzeba “chodzić po sądach”

 

Pieniądze z tytułu zwrotu prowizji odzyskamy w trybie reklamacji a nie postępowania sądowego. Taka forma jest dużo szybsza i prostsza. Oczywiście, czasem banki starają się na różne sposoby utrudniać dochodzenie tych roszczeń ale sprawa w sądzie zdecydowanie nie jest konieczna.

 

 

 

MIT 3 – Nie mam starych umów kredytowych więc nie mogę wnioskować o zwrot prowizji

 

Do złożenia wniosku o zwrot prowizji nie jest wymagana umowa kredytowa. Bywa ona pomocna, np. przy ustalaniu, w którym banku mieliśmy kredyty ale jej brak nie wyklucza możliwości wnioskowania o zwrot. Podobnie, gdy zdecydujemy się na pomoc profesjonalnego pośrednika – stare umowy kredytowe nie będą potrzebne.

 

 

 

MIT 4 – Bank, w którym miałem kredyty, już nie istnieje. Nie mam więc od kogo uzyskać zwrotu

 

Każdy z banków, którego już nie ma na rynku, ma swojego prawnego następcę (czyli inny bank). Do tego następcy właśnie powinniśmy zwrócić się z wnioskiem o wypłatę zwrotu. Gdyby był jakiś problem z ustaleniem, kto odpowiada za zobowiązania banku, którego już nie ma, służymy w naszym biurze pomocą.

 

 

 

MIT 5 – Nigdy nie spłaciłem żadnego kredytu wcześniej więc nic mi się nie należy

 

To zdecydowanie najczęściej popełniany błąd! Klienci często zapominają, że wzięcie kredytu konsolidacyjnego oznacza wcześniejszą całkowitą spłatę dotychczasowych kredytów. Równie często samo “dobieranie” gotówki w trakcie spłaty kredytu wiązało się z nową umową kredytową. To również jest wcześniejsza całkowita spłata dotychczasowego kredytu! Proszę pamiętać, że np. w naszym biurze mamy możliwość bezpłatnej weryfikacji wszystkich przysługujących zwrotów. Szkoda nie skorzystać.

 

 

 

MIT 6 – Nie opłaca się zlecać sprawy specjalistom

 

Weźmy pod uwagę, że firma zajmująca się odzyskiwaniem prowizji może wykonać dla nas wspomniane wcześniej bezpłatne sprawdzenie wszystkich przysługujących nam zwrotów ze wszystkich banków, nie wymagając umów kredytowych oraz zajmie się odzyskaniem tych prowizji w zamian za procentowy udział w zwracanych prowizjach. To ma sens!

 

 

 

MIT 7 – To czasochłonne i czeka się latami

 

Od 2019 roku pomogliśmy odzyskać prowizję w kilku tysiącach przypadków. Nasze statystyki są jasne – zwykle potrzebne są dwie wizyty w naszym biurze, a nam cały proces odzyskania prowizji zajmuje nie dłużej niż 10 tygodni.

 

 

Chcesz, abyśmy zajęli się zwrotem Twojej prowizji? Zgłoś się już teraz:

Telefon: +48 62 584 20 80

Nasze biuro: ul. Raszkowska 14, Ostrów Wielkopolski

 

Lub wypełnij formularz kontaktowy – oddzwonimy w ciągu 24 godzin: